גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
הוסיפו !BRAVO למועדפים

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
http://www.facebook.com/CupatBravo4u
ג'אז ובלוז

פסטיבל יפו ג'אז 2017 - מחווה ללואי ארמסטרונג - When the saints go Marching in

פסטיבל יפו ג'אז 2017 - מחווה ללואי ארמסטרונג - When the saints go Marching in
ארכיון תאריך: 15 ספטמבר 2017

משך: שעה ו-10 דקות

משתתפים:
Jean Loup Longnon (צרפת): חצוצרה/ סקאט/ פסנתר
ארהלה קמינסקי: תופים
פטר ורטהיימר: סקסופון /קלרינט
דני גוטפריד: פסנתר
קובי סלומון: סקסופון/קלרינט
יונתן וולצ'וק: טרומבון
טדי קלינג: קונטרבס
עדן הולן: זמרת אורחת 

לואי ארמסטרונג (הידוע גם בכינוי "סצ'מו" - Satchmo), הוא חלק מלתי נפרד מפס הקול האמריקאי ואחד ממעצבי שפת הג'אז החשובים ביותר.
הוא מזוהה יותר מכל ביכולות ה scat singing (אלתור ווקאלי) שלו ואף נחשב לאבי שירת ה  scat. שירתו ה'חצצית', הצרודה ו'חמימה', שהנדמה שתמיד השתקף ממנה חיוך, היוותה שיקוף של נגינתו הוירטואוזית בחצוצרה ויצרה סגנון ייחודי המזוהה עימו מאז ועד היום. לואי, יחד עם החיוך, הזיעה והממחטה, הפך לסמל ואישיות ציבורית שהפכו אפילו לסוג של קריקטורה גזענית בשנותיו המאוחרות.
 
רבות מההקלטות שלו נשארו פופולריות עד היום, וגם עשרות שנים לאחר מותו בשנת 1971, חלק ניכר מהן הודפסו יותר מאשר במהלך חייו. ההקלטות שלו משנת 1923 עם ג'ו קינג אוליבר ולהקת הקריאול-ג'אז שלו עדיין מושמעות כדוגמה לג'אז של הרכבים מניו-אורלינס. ה- Melancholy Blues, שבצע עם להקתו (Louis Armstrong and the Hot Seven) נכלל בתקליט הזהב של החללית 'וויאג'ר' שנשלח לחלל החיצון כדי לייצג את אחד מההישגים הגדולים של האנושות.
 
במהלך הקריירה הארוכה שלו, ארמסטרונג ניגן ושר עם הנגנים והזמרים החשובים ביותר בהיסטוריה, ביניהם דיוק אלינגטון, פלטשר הנדרסון, בסי סמית, וכמובן אלה פיצג'רלד, עימה אף הקליט שלושה אלבומים Ella & Louis, Ella & Louis again, ו-"פורגי ובס" . בין להיטיו הרבים ניתן למנות את What a Wonderful World, When the Saints Go Marching in, Dream a Little Dream of Me,  ו - Cheek to Cheek.

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter